Висновки ДАСУ · 2025

Реконструкція та впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій в Пирятинському ліцеї, що знаходиться за адресою: вул. Визволення, 2а, в м. Пирятин, Полтавської...

Висновок про результати моніторингу UA-M-2025-08-22-000021 від 08.09.2025

Порушення встановлено Порушення усунуто (оцінка ДАСУ від 22.09.2025)
Замовник
ДЕПАРТАМЕНТ БУДІВНИЦТВА, МІСТОБУДУВАННЯ І АРХІТЕКТУРИ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (ОБЛВІЙСЬКАДМІНІСТРАЦІЇ) · ЄДРПОУ 04013991 · Полтавська область
Предмет
Реконструкція та впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій в Пирятинському ліцеї, що знаходиться за адресою: вул. Визволення, 2а, в м. Пирятин, Полтавської області (код ДК 021:2015: 45454000-4 — Реконструкція)
Закупівля
UA-2025-03-04-010080-a · Відкриті торги з особливостями · Роботи
Очікувана вартість
212 897 128,00 грн
Код ДК 021
45454000-4 Реконструкція
Орган ДАСУ
Північно-східний офіс Держаудитслужби · Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області
Дати
наказ про початок 22.08.2025 · висновок 08.09.2025 · звіт про усунення 10.09.2025
Підстави моніторингу
Ознаки порушень, виявлені ДАСУ
Етапи, які перевіряли
Проведення процедури
Питання з порушенням
Виконання рішення АМКУРозгляд пропозицій і визначення переможця
Порушені норми
ст. 18 Законуп. 44 Особливостей
Теми
Скарги до АМКУ
Вимога ДАСУ
Відмінити закупівлю
Інші моніторинги закупівлі
UA-M-2025-05-26-000024 (13.06.2025, без порушень)

Висновок

За результатами аналізу питання щодо виконання замовником рішення Органу оскарження установлено порушення абзацу другого частини двадцять другої статті 18 Закону.

За результатами аналізу питання щодо дотримання замовником вимог Закону та Особливостей під час розгляду тендерної пропозиції учасника ПП «ІНЖЕНЕРНО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР «ВЕКТОР» установлено порушення абзацу 3 підпункту 2 пункту 44 Особливостей.

За результатами аналізу питання щодо дотримання замовником вимог Закону та Особливостей під час розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «ВЕСТТЕПЛОТЕХ», своєчасності надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю – порушень не встановлено.

Зобов'язання

З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом:

-виконання рішення Органу оскарження від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз;

-розгляду тендерної пропозиції учасника ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор» та її відхилення;

-відміни процедури закупівлі UA-2025-03-04-010080-a та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.

Констатуюча частина

Дата закінчення моніторингу: 05 вересня 2025 року.

Предметом аналізу були питання: виконання замовником рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Орган оскарження); дотримання замовником вимог Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості) під час розгляду тендерних пропозицій учасників; своєчасності надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю.

Під час моніторингу проаналізовано: рішення Органу оскарження від 18.06.2025 № 9761-р/пк-пз та від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз; тендерні пропозиції учасників Приватного підприємства «ІНЖЕНЕРНО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР «ВЕКТОР» (далі – ПП «ІНЖЕНЕРНО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР «ВЕКТОР») та товариства з обмеженої відповідальністю «ВЕСТТЕПЛОТЕХ» (далі – ТОВ «ВЕСТТЕПЛОТЕХ»); реєстр отриманих тендерних пропозицій/пропозицій UA-2025-03-04-010080-a, протоколи уповноваженої особи замовника від 26.06.2025 № 104/К, від 27.06.2025 та від 01.07.2025 № 108/К, відповіді замовника на запити органу державного фінансового контролю, оприлюднені 28.08.2025 та 02.09.2025 в електронній системі закупівель.

Моніторинг процедури закупівлі щодо тих порушень, обставин, підстав, які були предметом розгляду Органу оскарження, не здійснювався.

Моніторингом питання виконання замовником рішення Органу оскарження встановлено порушення абзацу 2 частини двадцять другої статті 18 Закону в частині невиконання рішення Органу оскарження від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз.

Так, відповідно до рішення Органу оскарження від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз, Замовник зобов’язаний скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор».

Відповідно до положень абзацу 2 частини двадцять другої статті 18 Закону якщо рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду органу оскарження, не було оскаржене до суду, таке рішення має бути виконано не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження.

Вказане свідчить, що останнім днем для виконання Замовником рішення органу оскарження від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз, якщо таке рішення не оскаржено до суду, було 11.08.2025.

Однак, відомості електронної системи закупівель свідчать, що рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор», станом на 11.08.2025, замовником не скасовано.

За вказаних обставин, замовником не виконано рішення Органу оскарження від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз, чим порушено вимоги абзацу 2 частини двадцять другої статті 18 Закону.

З метою підтвердження або спростування встановленого порушення, органом державного фінансового контролю в ході моніторингу 25.08.2025 через електронну систему закупівель надано відповідний запит замовнику.

Замовником в електронній системі закупівель надано відповідь, яка не спростовує виявленого порушення. Зокрема, у своїй відповіді замовник зазначив, що: «Повідомляємо, що згідно частини 23 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження може бути оскаржене суб’єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель. Керуючись вищевказаною нормою Закону, Замовником оскаржено до Київського окружного адміністративного суду рішення №10920-р/пк-пз від 11.07.2025 (інформація про оскарження 12.08.2025 року була оприлюднена замовником в електронній системі закупівель шляхом заповнення відповідних електронних полів)».

Отже на дату завершення моніторингу рішення Органу оскарження від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз замовником не виконано.

В той же час, за результатами моніторингу установлено, що Замовником у пункті 4 Розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації передбачено, що тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 (дев'яносто ) днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Згідно з даними електронної системи закупівель кінцевим строком подання тендерних пропозицій учасниками є «26 березня 2025 00:00», тобто, строк дії тендерної пропозиції учасника ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор» закінчився 23 червня 2025 00:00.

При цьому, інформація про продовження терміну дії тендерної пропозиції учасника ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор» в електронній системі закупівель станом на дату розгляду (протокол уповноваженої особи від 27.06.2025 № 105/К) відсутня, а отже станом на дату розгляду замовником тендерної пропозиції учасника остання була недійсною.

Згідно з абзацом 3 підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція є такою, строк дії якої закінчився.

Усунення порушень

Звіт замовника від 10.09.2025

На виконання висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2025-03-04-010080-a від 08.09.2025 здійснено заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом:

-виконання рішення Органу оскарження від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз (в частині скасування рішення про відхилення пропозиції ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор»);

-розгляду тендерної пропозиції учасника ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор» та її відхилення (враховуючи функціональні можливості електронної системи закупівель, вважати пропозицію ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор» відхиленою);

-відміни процедури закупівлі UA-2025-03-04-010080-a та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку.

Для підтвердження інформації про усунення порушень надаємо скан-копію Протоколу №139/К/1 та Протоколу №139/К

Оцінка ДАСУ від 22.09.2025

Усунуто

Запити й пояснення

25.08.2025 · ДАСУ: Запит про надання пояснень

В ході проведення моніторингу процедури закупівлі очікуваною вартістю 212897128,00 грн (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2025-03-04-010080-a та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2016 № 2, постала потреба в отриманні інформації та підтверджуючих документів з наступного питання:

Відомості електронної системи закупівель свідчать про наявне рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі - АМКУ) від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз про скасування рішення про відхилення тендерної пропозиції ПП "Інженерно-виробничий центр "Вектор". З якої причини замовником не виконане рішення АМКУ від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз?

Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.

Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.

28.08.2025 · Замовник: Відповідь

Повідомляємо, що згідно частини 23 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження може бути оскаржене суб’єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель. Керуючись вищевказаною нормою Закону, Замовником оскаржено до Київського окружного адміністративного суду рішення №10920-р/пк-пз від 11.07.2025.

01.09.2025 · ДАСУ: Запит про надання пояснень

В ході проведення моніторингу процедури закупівлі очікуваною вартістю 212 897 128,00 грн (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2025-03-04-010080-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2016 № 2, постала потреба в отриманні інформації та підтверджуючих документів з наступного питання.

Відомості веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель свідчать, що рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Орган оскарження) прийняте за результатами розгляду Органом оскарження - 11.07.2025 за № 10920-р/пк-пз.

Враховуючи норми абзацу 2 частини двадцять другої статті 18 Закону останнім днем для виконання рішення Органу оскарження від 11.07.2025 за № 10920-р/пк-пз було 11.08.2025.

При цьому, відомості електронної системи закупівель свідчать, що 11.08.2025 рішення Органу оскарження від 11.07.2025 № 10920-р/пк-пз не виконано Замовником та не оскаржено до суду. Поясніть вказане.

Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.

Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.

02.09.2025 · Замовник: Відповідь

Повідомляємо, що частина 22 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) регулює саме виконання рішення органу оскарження.

Законодавець надає замовнику два варіанти дій:

1) зобов’язання щодо виконання рішення органу оскарження не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження (ч. 22 ст. 18 Закону);

2) право на оскарження рішення органу оскарження до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель (ч. 23 ст. 18 Закону).

Отже, згідно частини 23 ст. 18 Закону рішення органу оскарження може бути оскаржене суб’єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель.

Замовником було прийнято рішення про оскарження рішення Антимонопольного комітету України у строк визначений законодавством.

Рішення №10920-р/пк-пз від 11.07.2025 року було оприлюднено в електронній системі закупівель 15.07.2025 року о 17:58.

Відповідно до положень ст. 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Враховуючи вищевикладене, перебіг строку на оскарження рішення органу оскарження почався з 16.07.2025 року та закінчувався 14.08.2025 року.

Отже, не погоджуючись із рішенням органу оскарження, скориставшись своїм законним правом, керуючись ч. 23 ст. 18 Закону і положеннями ст. 253 Цивільного кодексу України, Замовником, протягом 30 днів з дня оприлюднення рішення в електронній системі закупівель, було оскаржено до Київського окружного адміністративного суду рішення №10920-р/пк-пз від 11.07.2025 (інформація про оскарження 12.08.2025 року була оприлюднена замовником в електронній системі закупівель шляхом заповнення відповідних електронних полів).

Додатково повідомляємо, номер справи 320/40606/25 і скориставшись пошуком на сайті https://court.gov.ua/fair/ є можливість побачити, що в графі «Дата надходження» зазначено «12.08.2025».

Першоджерело

Текст – з даних моніторингу в Prozorro, як його оприлюднила Держаудитслужба. Питання, норми, теми й вимогу ДАСУ визначено автоматично. Офіційний документ – висновок у Prozorro, підписаний електронним підписом.