Висновок
За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції встановлено порушення норм частини десятої статті 29 Закону.
За результатами аналізу визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» – порушень не встановлено.
Зобов'язання
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема в межах законодавства вжити заходів передбачених частиною першою статті 32 Закону шляхом відміни тендеру та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень
Констатуюча частина
Дата закінчення моніторингу: 25 травня 2023 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та оприлюднення в електронній системі закупівель.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план (додаток) ДЕПАРТАМЕНТУ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ ТА РЕМОНТІВ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (далі – Замовник) на 2022 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи від 08.02.2022 № 15/1, реєстр пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій.
За результатом аналізу питання своєчасності розгляду тендерних пропозицій встановлено наступне:
згідно інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу 28.02.2022 прийнято до розгляду тендерну пропозицію учасника ФОП Бобровникова Валентина Олександрівна як найбільш економічно вигідну.
Відповідно до частини десятої статті 29 Закону Строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
Згідно частини 11 статті 29 Закону у разі відхилення тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію/пропозицію у списку пропозицій, розташованих за результатами їх оцінки, починаючи з найкращої, у порядку та строки, визначені цією статтею. Станом на дату закінчення моніторингу 25.05.2023 Замовником не оприлюднено протокол розгляду тендерних пропозицій. Враховуючи вищевикладене, Замовником в порушення норм частини десятої статті 29 Закону перевищено строк розгляду тендерної пропозиції учасника ФОП Бобровникова Валентина Олександрівна.
Відповідно до вимог пункту другого частини першої стаття 32 Закону замовник відміняє тендер в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Усунення порушень
Звіт замовника від 13.07.2023
За результатами моніторингу порушення усунуто шляхом відміни відкритих торгів на підставі пункту 2 частини 1 статті 32 Закону
Оцінка ДАСУ від 18.07.2023
За результатами моніторингу порушення усунуто шляхом відміни відкритих торгів на підставі пункту 2 частини 1 статті 32 Закону