Висновок
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації щодо закупівлі встановлено порушення вимог абзацу десятого частини першої статті 10 Закону (в редакції від 08.02.2020).
За результатами аналізу питання своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом, установлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону (в редакції – 26.06.2021).
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), обґрунтування та наявності підстав щодо застосування переговорної процедури закупівлі, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення - порушень не встановлено.
Зобов'язання
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та неможливість їх усунення, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області зобов’язує вжити заходів щодо недопущення таких порушень в подальшому або протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку, оприлюднити через електронну систему закупівель аргументовані заперечення до висновку.
Констатуюча частина
Дата закінчення моніторингу: 18 жовтня 2021 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; обґрунтування та наявності підстав щодо застосування переговорної процедури закупівлі; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення;своєчасності надання інформації у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план Комунального некомерційного підприємства «Каланчацька лікарня» Каланчацької селищної ради Херсонської областіі (далі – Замовник) на 2020 рік; повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури від 24.02.2020; договір про закупівлю від 01.03.2020№ 1 (далі – Договір), додаткову угоду від 02.03.2020 № б/н, протокол від 02.03.2020 № 16.
За результатом проведеного моніторингу встановлено, що відповідно до п. 10.1 Договору,строк його дії, спливає 31.12.2020.
На веб-порталі Уповноваженого органу з питань публічних закупівель Замовником не оприлюднено інформацію про подальше продовження строку дії Договору.
Відповідно до вимог абзацу десятого частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі–Закон) (в редакції від 08.02.2020) звіт про виконання договору Замовником має бути оприлюднений протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору.
Таким чином, неоприлюднення звіту про виконання Договору протягом трьох днів з дня закінчення строку його дії призвело до порушення Замовником вимог абзацу десятого частини першої статті 10 Закону.
08.10.2021 Управлінням на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено запит щодо надання інформації Замовником, однак станом на 18.10.2021 пояснення не надані, чим порушено вимоги частини п’ятої статті 8 Закону (в редакції – 26.06.2021).
Запити й пояснення
08.10.2021 · ДАСУ: запит на пояснення
У межах проведення моніторингу закупівлі товарів за кодом ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія, що проводила Каланчацька центральна районна лікарня (далі – Замовник) за № UA-2020-02-17-000528-c вартістю 772 191,00 гривень та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6, пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, виникла потреба в отриманні інформації та пояснень:
1. Чому відповідно до вимог абзацу десятого частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» не оприлюднено звіт про виконання договору від 01.03.2020 № 1 строк дії якого згідно п. 10.1 сплив 31.12.2020 року?
Пояснення та копії підтверджуючих документів необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.