Висновок
За результатами аналізу питання строку розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО» встановлено порушення вимог частини десятої статті 29 Закону в частині перевищення строку розгляду тендерної пропозиції.
За результатами аналізу питання своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом, встановлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності тендерної документації вимогам Закону – порушень не встановлено.
Зобов'язання
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, шляхом відміни тендеру відповідно до пункту 2 частини першої статті 32 Закону та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Констатуюча частина
Дата закінчення моніторингу: 18 жовтня 2021 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідність тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), строк розгляду тендерної пропозиції.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Державного підприємства «Петриківський лісгосп» (далі - Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію затверджену рішенням тендерного комітету від 12.05.2021р. протоколом №03/2021-05-12, реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій.
Згідно із частиною десятою статті 29 Закону строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
В ході моніторингу процедури закупівлі установлено, що 14.06.2021р. за результатами аукціону визначена найбільш економічно вигідною пропозиція учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО». На дату моніторинга пропозиція цього учасника не розглянута та має статус «Очікує рішення». Замовником не оприлюднений протокол продовження строку розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО» та відсутній протокол розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО», що порушує вимоги частини десятої статті 29 Закону.
Термін дії тендерної пропозиції учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО» складає 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій, що підтверджується документом «Цінова пропозиція» (файл «Аутлендер.PDF» від 11.06.2021).
Строк дії тендерної пропозиції закінчився 11.09.2021. На дату моніторингу відсутня інформація щодо продовження терміну дії тендерної пропозиції.
Отже, відповідно до вимог пункту 2 частини першої статті 32 Закону Замовник відміняє тендер у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Також, на порушення вимоги частини п’ятої статті 8 Закону на запити Східного офісу Держаудитслужби про надання пояснень від 29.09.2021р. та від 07.10.2021р. Замовник не надав запитувану інформацію.
Запити й пояснення
29.09.2021 · ДАСУ: Про надання пояснень
У межах проведення моніторингу закупівлі товару «Закупівля легкового повнопривідного автомобіля Mitsubishi Outlander (MIVEC 2,0L / CVT INVECS-III/ 4WD / 145 к.с. (107 кВт) / Euro 5 бензин)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2021-05-17-003204-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», постала потреба в отриманні пояснення такого питання.
Згідно із частиною десятою статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
Аналізом інформації оприлюдненої в електронній системі закупівель PROZORRO встановлено, що 14.06.2021р за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною пропозицію учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО», проте, Замовником не оприлюднений протокол продовження строку розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО» та відсутній протокол розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО».
Чому Замовник не оприлюднив протокол розгляду або протокол продовження строку розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО»?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
07.10.2021 · ДАСУ: Про надання пояснень
У межах проведення моніторингу закупівлі товару «Закупівля легкового повнопривідного автомобіля Mitsubishi Outlander (MIVEC 2,0L / CVT INVECS-III/ 4WD / 145 к.с. (107 кВт) / Euro 5 бензин)» (інформацію опубліковано в системі електронних закупівель за номером ID: UA-2021-05-17-003204-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), постала потреба в отриманні пояснення (інформації та документів) з наступного питання.
Чи продовжувався термін дії тендерної пропозиції учасника ТОВ «НІКО ДНІПРО»?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.