Висновок
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації щодо закупівлі встановлено порушення вимог пункту 12 частини першої статті 10 Закону.
За результатами аналізу питання своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом, установлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, обґрунтування та наявності підстав щодо застосування переговорної процедури закупівлі, своєчасність укладання договору про закупівлю, внесення змін до договору та їх оприлюднення - порушень не встановлено.
Зобов'язання
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та неможливість їх усунення, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області зобов’язує вжити заходів щодо недопущення таких порушень в подальшому або протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку, оприлюднити через електронну систему закупівель аргументовані заперечення до висновку.
Констатуюча частина
Дата закінчення моніторингу: 20 серпня 2021 року.
Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації щодо закупівлі; наявності підстав щодо застосування переговорної процедури закупівлі; своєчасність укладання договору про закупівлю, внесення змін до договору та їх оприлюднення; своєчасності надання інформації у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план комунальної установи «Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» (далі – Замовник) на 2020 рік; повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури від 08.12.2020; договір про закупівлю від 21.12.20 № 328 (далі – Договір), додаткова угода від 21.12.2020 № 1(далі – Додаткова угода).
За результатом проведеного моніторингу встановлено, що згідно пункту 10.1 Договору, строк його дії спливає 31.12.2020.
Також, моніторингом встановлено, що на веб-порталі Уповноваженого органу з питань публічних закупівель Замовником не оприлюднено інформацію про подальше продовження дії Договору.
Відповідно до вимог пункту 12 частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) звіт про виконання договору Замовником має бути оприлюднений протягом двадцяти робочих днів з дня закінчення строку дії договору, а саме до 01.02.2021.
Не оприлюднивши звіт про виконання Договору протягом двадцяти робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю Замовником порушено вимоги пункту 12 частини першої статті 10 Закону.
Також, Управлінням 13.08.2021 на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено запит щодо надання інформації Замовником, однак станом на 20.08.2021 пояснення не надані, чим порушено вимоги частини п’ятої статті 8 Закону.
Запити й пояснення
13.08.2021 · ДАСУ: Запит замовнику на пояснення
У межах проведення моніторингу закупівлі товарів за кодом ДК 021:2015:39160000-1:- шкільні меблі, що проводить Комунальна установа «Бериславський центр по обслуговуванню закладів освіти» (далі – Замовник) за № UA-2020-12-08-013896-c та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6, пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, виникла потреба в отриманні інформації та пояснень:
Чому відповідно до вимог пункту 12 частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» не оприлюднено звіт про виконання договору від 21.12.2020 № 328 строк дії якого сплив 31 грудня 2020 року?
Пояснення та копії підтверджуючих документів необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.