Висновок
За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ТОВ «НВП «МТК ПОЛІМЕР» встановлено порушення пункту 4 частини першої статті 30 Закону № 922.
За результатами аналізу питання відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця встановлено порушенням вимог частини четвертої статті 36 Закону № 922.
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення абзацу 10 частини 1 статті 10 Закону № 922.
За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), правильності заповнення форм документів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, – порушень не встановлено.
Зобов'язання
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області зобов’язує вжити заходів щодо недопущення таких порушень у подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Констатуюча частина
Дата закінчення моніторингу 06 квітня 2021 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення форм документів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон, Закон № 922), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік Філії «Стрийський вагоноремонтний завод» акціонерного товариства «Українська залізниця», (далі - Замовник); оголошення про проведення процедури закупівлі; тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника від 15.11.2019 б/н; реєстр отриманих тендерних пропозицій; тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «МТК ПОЛІМЕР» (далі - ТОВ «НВП «МТК ПОЛІМЕР»; протокол розгляду тендерних пропозицій від 09.12.2019 № 2; повідомлення про намір укласти договір; договір від 23.12.2019 № СВРЗ-03-22-19-50/Ю, пояснення отримані від Замовника через електронну систему закупівель 02.04.2021.
За результатами моніторингу установлено, що Замовник у тендерній документації (Додаток 1 (форма тендерної пропозиції, від якої учасник не повинен відступати) та Додаток 3 (технічна специфікація) визначив, що товар повинен бути виготовлений у 2019 році.
При цьому ТОВ «НВП «МТК ПОЛІМЕР» надано тендерну пропозицію (вих. № 218/11 від 28.11.2019) та технічну специфікацію (вих. № 219/11 від 28.11.2019), у яких зазначена дата виробництва товару – 2018-2019 р, що не відповідає вимогам Додатку 1 та Додатку 3 тендерної документації.
Однак Замовник на порушення пункту 4 частини першої статті 30 Закону № 922 не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «НВП «МТК ПОЛІМЕР», як таку, що не відповідає умовам тендерної документації та уклав із ним договір.
Також встановлено, що умови договору від 23.12.2019 № СВРЗ-03-22-19-50/Ю, укладеного Замовником із ТОВ «НВП «МТК ПОЛІМЕР» за результатами відкритих торгів UA-2019-11-15-002697-b (далі – Договір № СВРЗ-03-22-19-50/Ю) відрізняються від змісту тендерної пропозиції переможця та тендерної документації (проект договору). А саме: розділ І «Предмет договору» доповнено пунктами 1.5-1.8 з інформацією про виробника товару, дату виготовлення товару, гарантійні умови та умови постачання товару. Зазначене є порушенням вимог частини четвертої статті 36 Закону № 922, відповідно до якої умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону.
Відповідно до статті 37 Закону договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладання з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону.
Крім цього, встановлено, що відповідно до пункту 12.1. розділу ХІІ Договору № СВРЗ-03-22-19-50/Ю Договір набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими особами та скріплення печатками (за наявності) і діє до: в частині поставок - до 31.12.2019р., в частині розрахунків до повного їх виконання. В електронній системі закупівель відсутня інформація щодо продовження строку дії договору.
Відповідно абзацу10 частини 1 статті 10 Закону № 922 звіт про виконання договору оприлюднюється протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
На запит Управління щодо надання інформації про стан виконання Договору від 23.12.2019 № СВРЗ-03-22-19-50/Ю (обсяг виконання, оплата за договором, інформація щодо внесення змін, розірвання), Замовник 02.04.2021 надав пояснення мовою оригіналу: «Дія договору закінчилась 31.12.2019р., а отже строк публікації звіту про виконання договору припадає на 01.01.2020р, 02.01.2020р., 03.01.2020р. Згідно договору поставки №СВРЗ-03-22-19-50/Ю від 23.12.2019р. станом на 01.01.2020р, 02.01.2020р., 03.01.2020р. оплата отриманих товарів не проводилась і сума виконаних оплат становить «0». При цьому пояснень щодо обсягу виконання Договору від Замовника не отримано.
Враховуючи пояснення Замовника, надані через електронну систему закупівель, моніторингом встановлено, що строк дії Договору закінчився 31.12.2019, проте на порушення абзацу 10 частини 1 статті 10 Закону № 922 Замовник не оприлюднив звіт про виконання договору протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
Запити й пояснення
01.04.2021 · ДАСУ: Запит про надання пояснень
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі запасних частин Філією «Стрийський вагоноремонтний завод» акціонерного товариства «Українська залізниця» (далі – Замовник) (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-11-15-002697-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень із наступних питань:
1. Чому Замовник не відхилив тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «МТК полімер», як таку що не відповідає умовам тендерної документації, враховуючи, що учасник в технічній специфікації, наданій у складі тендерної пропозиції, зазначив, що товар виготовлений у 2018-2019 роках, в той час як умовами тендерної документації (Додаток 3) визначено, що товар повинен бути виготовлений у 2019 році?
2. Просимо надати інформацію про стан виконання договору від 23.12.2019 № СВРЗ-03-22-19-50/Ю, укладеного за результатами відкритих торгів UA-2019-11-15-002697-b (обсяг виконання, оплата за договором, інформація щодо внесення змін, розірвання).
3. Враховуючи, що умовами зазначеного договору визначено строк дії договору, а саме: в частині поставок – до 31.12.2019, чому в електронній системі закупівель не оприлюднений звіт про виконання договору?
02.04.2021 · Замовник: Відповідь на запит Держаудитслужби України
Згідно технічних вимог щодо запасних частин у тендерній закупівлі UA-2019-11-15-002697-b гарантійний термін зберігання обчислюється від дати поставки до вводу в експлуатацію та становить 12 місяців. Відповідно, для товару, виготовленого в 2018р., але поставка якого могла відбутись в 2019р., відлік гарантійного терміну зберігання все одно буде становити 12 місяців, тобто поширюється на 2019 рік.
Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання. Згідно роз’яснення на запит №813/2017 (доступно за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=9e5e2ea3-c78c-46f0-b93d-6695c9438f96&lang=uk-UA) замовник самостійно приймає рішення щодо оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до ст.10 Закону у випадку закінчення строку його дії, або виконання, або розірвання. Дія договору закінчилась 31.12.2019р., а отже строк публікації звіту про виконання договору припадає на 01.01.2020р, 02.01.2020р., 03.01.2020р. Згідно договору поставки №СВРЗ-03-22-19-50/Ю від 23.12.2019р. станом на 01.01.2020р, 02.01.2020р., 03.01.2020р. оплата отриманих товарів не проводилась і сума виконаних оплат становить «0».