Висновок
За результатами аналізу питання щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону установлено порушення норм пункту 13 частини другої статті 22 Закону
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення абзацу 10 частини першої статті 10 Закону
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, надання роз'яснень до тендерної документації та внесення до неї змін, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору – порушень не установлено.
Зобов'язання
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Держаудитслужба, зобов’язує Замовника вжити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку і не допускати їх в подальшому та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Констатуюча частина
Дата закінчення моніторингу: 12 березня 2020 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), надання роз'яснень до тендерної документації та внесення до неї змін, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель відокремленого підрозділу «Южно-Українська атомна електрична станція» Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (далі – Замовник) на 2019 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника від 24.04.2019 № 314, тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс» (далі – ТОВ «Альянс»), протокол засідання тендерного комітету від 15.05.2019 № 320, повідомлення про намір укласти договір, договір про закупівлю робіт від 31.05.2019 № 20-123-01-19-05455 (від 20.05.2019 № 10/2019) (далі – Договір), додаткові угоди до Договору від 16.09.2019 (від 06.09.2019) № 1 та від 18.12.2019 (від 04.12.2019) № 2, пояснення та документи, отримані 10.03.2020 через електронну систему закупівель (далі – пояснення).
Моніторингом установлено, що Замовник в тендерній документації не зазначив кінцевий строк подання тендерних пропозицій, чим порушив вимоги пункту 13 частини другої статті 22 Закону.
Згідно з абзацом 10 частини першої статті 10 Закону звіт про виконання договору оприлюднюється протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
Під час здійснення моніторингу установлено, що відповідно до п. 16.6 Договору укладеного Замовника з переможцем ТОВ «Альянс», строк його дії визначено до 31.12.2019.
Крім того Замовник в електронній систему закупівель надав пояснення, що станом на 19.11.2019 договір про закупівлю виконано.
Станом на 10.03.2020 в електронній системі закупівель не оприлюднено звіт про виконання договору, чим порушено абзац 10 частини першої
статті 10 Закону через не оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю.
Усунення порушень
Звіт замовника від 20.03.2020
АРГУМЕНТОВАНІ ЗАПЕРЕЧЕННЯ ДО ВИСНОВКУ ДАСУ
Щодо зауваження, що Замовник в тендерній документації не зазначив кінцевий строк подання тендерних пропозицій, чим порушив вимоги пункту 13 частини другої статті 22 Закону, повідомляємо наступне:
Тендерна документація щодо даної закупівлі розроблена у відповідності до вимог Закону на підставі примірної тендерної документації, затвердженої Наказом Мінекономрозвитку України (Уповноваженого органу) від 13.04.2016 №680 (далі Наказ №680).
Частиною 1 статті 8 Закону визначено основні функції Уповноваженого органу, в тому числі:
1) розроблення і затвердження нормативно-правових актів, необхідних для виконання цього Закону;
1 1) розроблення та затвердження: примірної тендерної документації;
У Наказі №680 зазначено, що «Примірна тендерна документація містить:
- обов’язкову інформацію, визначену статтею 22 Закону України "Про публічні закупівлі” (далі - Закон), яка оформлюється у вигляді таблиці, що складається з трьох граф та подається Замовником окремим файлом. У графі“ 1” зазначається нумерація, у графі “2” - перелік складових тендерної документації, у графі “3” - вимоги щодо їх заповнення відповідно до Закону;
- інформацію, що формується Замовником шляхом заповнення окремих полів електронних форм електронної системи закупівель;
- додатки, що завантажуються до електронної системи закупівель окремими файлами.
Зміст кожного розділу Примірної тендерної документації визначається Замовником.
Пунктом 13 частини другої статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація повинна містити зазначення кінцевого строку подання тендерних пропозицій, але ні в Законі, ні в примірній тендерній документації Законодавець не визначив формат та не зазначив, яким саме чином повинен бути зазначений кінцевий строк подання тендерних пропозицій (зазначення «дати», або «дата та час», або будь-яка інша інформація, яка дозволить визначити кінцевий строк подання, тощо).
Замовник, на підставі Наказу №680 визначив у ТД формат зазначення у наступному вигляді: «Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: див. оголошення про проведення даної закупівлі.»
Оскільки оголошення щодо даної закупівлі (форма оголошення затверджена Наказом Мінекономрозвитку України від 22.03.2016 №490, далі - Наказ №490), яке формується замовником шляхом заповнення окремих полів електронних форм містить «Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 08 травня 2019 09:07» та в ЕСЗ «Prozorro» в розділі «Інформація про процедуру», який формується ЕСЗ «Prozorro» за результатами заповнення замовником окремих полів електронних форм, також міститься «Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 08 травня 2019 09:07», то тендерна документація цілком відповідає вимогам пункту 13 частини першої статті 22 Закону.
Щодо зауваження, що станом на 10.03.2020 в електронній системі закупівель не оприлюднено звіт про виконання договору, чим порушено абзац 10 частини першої статті 10 Закону через не оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю, і Замовник в електронній систему закупівель надав пояснення, що станом на 19.11.2019 договір про закупівлю виконано, повідомляємо наступне:
Замовником на «Запит замовнику на пояснення» була надана відповідь: об’єми робіт, які передбачені вищезазначеним договором, виконані в повному обсязі та у встановлені терміни (акт закінчення монтажу від 19.11.2019 без номеру) із наданням відповідного акту.
Звіт про виконання договору в електронній системі закупівель не оприлюднено через те, що Замовником не виконано оплату за вказаним договором.
Частиною першою статті 10 Закону передбачено перелік інформації про закупівлі, яку замовники оприлюднюють самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики на веб-порталі Уповноваженого органу, в т.ч. звіт про виконання договору, строк оприлюднення якого — протягом 3 днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
При цьому в самому Законі відсутнє чітке визначення кожного із зазначених у цій нормі трьох понять, з якими пов’язаний обов’язок Замовника оприлюднити звіт про виконання договору. Тобто Закон чітко не визначає, що саме брати за основу для визначення такого строку.
Попри той факт, що строк дії договору закінчився 31.12.2019 р., зобов’язання за цим договором в повному обсязі не виконано (не виконано п.4.1 договору).,
На підставі вищевикладеного наполягаємо, що у даному випадку неможливо стверджувати про виконання договору в розумінні частини першої статті 10 Закону.
Відповідь погоджена на засіданні ТК від 20.03.2020 № 411.
Запити й пояснення
04.03.2020 · ДАСУ: Запит про надання пояснень
У межах проведення моніторингу закупівлі робот по заміні конденсатора ТГ, очікуваною вартістю 124 911 824,28 грн (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2019-04-23-000042-с) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43 просимо надати інформацію щодо дати укладання договору укладеного з товариством з обмеженою відповідальністю «Альянс» та додаткових угод до нього, а також інформацію про стану виконання зазначеного договору.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. До пояснень може бути долучене їх документальне підтвердження.
10.03.2020 · Замовник: Відповідь замовника
В період з травня по грудень 2019 року з Товариством з обмеженою відповідальністю «Альянс»» було укладено:
1 Договір №20-123-01-19-05455 від 31.05.2019 на закупівлю робіт за темою: «Енергоблок № 3. Роботи по заміні конденсатора ТГ»
2 Додаткова угода № 1 від 16.09.2019;
3 Додаткова угода № 2 від 18.12.2019.
Щодо до стану виконання договору повідомляємо: об’єми робіт, які передбачені вищезазначеним договором, виконані в повному обсязі та у встановлені терміни (акт закінчення монтажу від 19.11.2019 без номеру).