Висновок
За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення пунктів 16 частини другої статті 22 Закону.
За результатами аналізу питання щодо строку розгляду та оцінки тендерних пропозиції, встановлено порушення пункту 4 статті 28 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом – порушень не установлено.
Зобов'язання
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, передбачених частиною першою статті 31 Закону та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Констатуюча частина
Дата закінчення моніторингу: 28 січня 2020 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Відділу освіти Тячівської міської ради Закарпатської області (далі – Замовник) на 2020 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника від 03.12.2019 № 31.
За результатами аналізу відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено, що тендерна документація складена з порушеннями частини другої статті 22 Закону.
Так, Замовником в пункті 2.3 розділу I тендерної документації не зазначено посадову особу замовника, уповноважена здійснювати зв'язок з учасниками, що є порушення вимог пункту 16 частини другої статті 22 Закону, оскільки, в тендерній документації, зазначається прізвище, ім’я та по батькові, посаду та адресу однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв’язок з учасниками.
Відповідно до частини четвертої статті 28 Закону після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду тендерної пропозиції, яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Строк розгляду тендерної пропозиції може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку розгляду тендерної пропозиції замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель.
Так, за результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері закупівель в частині розгляду та оцінки тендерних пропозицій встановлено, що згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу аукціон завершився 20 грудня 2019 о 13:18 за результатами якого найбільш економічно вигідною пропозицією визначено ТОВ «БЛАГОГАЗ ЗБУТ». Відповідно строк розгляду тендерних пропозицій з урахуванням продовження строку їх розгляду не повинен перевищувати 20 робочих днів та закінчується 21.01.2020 року.
Так, станом на 28.01.2020 Замовником на веб-порталі Уповноваженого органу відсутні будь-які електронні документи, які б підтверджували обрання переможця торгів, тендерна пропозиція якого за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, на відповідність вимогам тендерної документації або інформацію про її відхилення.
Слід зазначити, що в електронній системі закупівель значиться інформація про скасування 15 січня 2020 року Замовником рішення щодо визначення ТОВ «БЛАГОГАЗ ЗБУТ» переможцем. При цьому, відсутні будь-які електронні документи які б підтверджували визначення зазначеного учасника переможцем або відхилення тендерної пропозиції ТОВ «БЛАГОГАЗ ЗБУТ».
Таким чином, Замовником, в порушення вимог частини четвертої статті 28 Закону перевищено терміни розгляду тендерної пропозиції, яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, на відповідність вимогам тендерної документації. Згідно частини 1 статті 31 Закону Замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.