Висновок
встановлено порушення Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 №490, в частині відсутності пункту 11, визначеного формою.
За результатами аналізу питання правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, встановлено порушення Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 №490, в частині відсутності пункту 11, визначеного формою.
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо обрання процедури закупівлі, визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення - порушень не установлено.
Зобов'язання
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Констатуюча частина
Дата закінчення моніторингу закупівлі та інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі.
Дата закінчення моніторингу: 22 липня 2019 року.
Предметом аналізу були такі питання: обрання процедури закупівлі, визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію на закупівлю «Демонтаж об'єктів нерухомого майна, що обмежена просп. Слобожанським, вул. Столєтова, вул. Каштановою та територією ПАО «ІНТЕРПАЙП НТЗ» в м. Дніпро», реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерна пропозиція ТОВ ГЛОМАЛКОМПАНІ, тендерна пропозиція ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ОЛІМПІКС", тендерна пропозиція ТОВ "НВП "СУЧАСНІ ШЛЯХОВІ ТЕХНОЛОГІЇ", протокол розкриття тендерних пропозицій, протокол засідань тендерного комітету від 01.04. 2019 №12, повідомлення про намір укласти договір, договір від 12.04.2019 №12/04-1, пояснення Замовника, отримані через електронну систему закупівель, звернення громадської організації «Платформа «Громадський Контроль.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.
Аналізом інформації розміщеної в електронній системі закупівель встановлено, оголошення процедури закупівлі в електронній системі закупівель відбулося 28.01.2019р. Річний план закупівель, яким передбачено проведення вказаної процедури закупівлі затверджено протоколом від 28.01.2019р. №1/5 та оприлюднено 01.02.2019.
За результатами моніторингу установлено, що на порушення вимог пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 №490, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.03.2016 року за № 449/28579 (далі – Наказ № 490) повідомлення про намір укласти договір, не містить інформації про джерело фінансування закупівлі.
Інформація, викладена у зверненні громадської організації «Платформа «Громадський Контроль» від 26.06.2019 № 759d6/19, що стала підставою для проведення моніторингу закупівлі не підтвердилась.
Запити й пояснення
05.07.2019 · ДАСУ: Про надання пояснень
У межах проведення моніторингу закупівлі демонтажу об'єктів нерухомого майна, що обмежена просп. Слобожанським, вул. Столєтова, вул. Каштановою та територією ПАО «ІНТЕРПАЙП НТЗ» в м. Дніпро «ДК 021:2015: 45110000-1 — Руйнування та знесення будівель і земляні роботи» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2019-01-28-000125-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», постала потреба в отриманні пояснення такого питання.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.
Оголошення процедури закупівлі в електронній системі закупівель відбулося 28.01.2019р. Річний план закупівель, яким затверджено проведення вказаної процедури закупівлі оприлюднений 01.02.2019р.
Частиною третьою статті 11 Закону визначено обов’язки тендерного комітету або уповноваженої особи серед яких, зокрема, зазначено: «планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель» та «забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону». Згідно з частиною 4 статті 11 Закону рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом.
Нормою статті 4 чинного Закону встановлено, що річний план закупівель в електронній системі закупівель публікується протягом п’ятиденного терміну після ухвалення.
Враховуючи зазначене, також те, що на законодавчому рівні не зобов’язано замовників оприлюднювати інформацію, створену ними на паперових носіях, а саме рішення (протокол) тендерного комітету або уповноваженої особи, якими затверджені річний план/додаток до річного плану закупівель та/або змін до них, а отже володіє такою інформацію безпосередньо замовник, просимо надати пояснення та документальне підтвердження щодо дати затвердження річного плану/додатку до річного плану закупівель та/або змін до них.
10.07.2019 · Замовник: Пояснення та документальне підтвердження щодо дати затвердження річного плану закупівель.
Найменування предмету закупівлі: «Демонтаж об'єктів нерухомого майна, що обмежена просп. Слобожанським, вул. Столєтова, вул. Каштановою та територією ПАО «ІНТЕРПАЙП НТЗ» в м. Дніпро» (ДК 021:2015 код 45110000-1 —Руйнування та знесення будівель і земляні роботи)ID: UA-2019-01-28-000125-b
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється відповідно до річного плану.
28.01.2019 р відбулося засідання тендерного комітету на якому був затверджений річний план закупівель. На виконання ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідна інформація - річний план закупівель, був опублікований в електронній системі закупівель протягом п’яти днів після ухвалення - 01.02.2018 р. Ідентифікатор плану закупівлі:UA-P-2019-02-01-005074-b.
11.07.2019 · ДАСУ: Про надання пояснень
У межах проведення моніторингу закупівлі демонтажу об'єктів нерухомого майна, що обмежена просп. Слобожанським, вул. Столєтова, вул. Каштановою та територією ПАО «ІНТЕРПАЙП НТЗ» в м. Дніпро «ДК 021:2015: 45110000-1 — Руйнування та знесення будівель і земляні роботи» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2019-01-28-000125-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», постала потреба в отриманні пояснення такого питання.
1. Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема, договір про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладення.
Аналізом інформації оприлюдненої в електронній системі закупівель встановлено, що Договір про закупівлю від 12.04.2019 №12/04-1 Замовником оприлюднено – 15.04.2019 о13:57, що на 1 день пізніше ніж передбачено частиною 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі».
Чому Замовником порушено строки оприлюднення Договору про закупівлю?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
16.07.2019 · Замовник: Пояснення щодо строка оприлюднення Договору про закупівлю.
Найменування предмету закупівлі: «Демонтаж об'єктів нерухомого майна, що обмежена просп. Слобожанським, вул. Столєтова, вул. Каштановою та територією ПАО «ІНТЕРПАЙП НТЗ» в м. Дніпро» (ДК 021:2015 код 45110000-1 —Руйнування та знесення будівель і земляні роботи)ID: UA-2019-01-28-000125-b
Щодо Вашого запиту повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Відповідно до частини першої статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема договір про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладення.
При цьому відповідно до абзацу дев’ятого пункту 2 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166 робочий час - проміжок часу з понеділка по п’ятницю з 8 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин (крім вихідних та святкових днів).
Відповідно до частини п’ятої статті 254 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
З огляду на викладене, для обчислення строків необхідно керуватися ЦК України, який закріплює загальні положення щодо правильного обчислення строків та визначення початку перебігу строку, а також Законом.
Таким чином, якщо останній день строку для оприлюднення інформації припадає на вихідний, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
Договір про закупівлю №12/04-1 був підписаний- 12.04.2019, останній день строку для оприлюднення інформації - 14.04.2019 припав на вихідний, календарний день -неділя. Відповідно до частини п’ятої статті 254 Цивільного кодексу України днем закінчення строку є перший за ним робочий день, в даному випадку це був понеділок - 15.04.2019 р.
Договір про закупівлю №12/04-1 Замовником був оприлюднений на веб-порталі Уповноваженого органу – 15.04.2019 о 13:57, що повністю відповідає нормам діючого Законодавства.
На офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Департаментом регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України було опубліковано роз'яснення за аналогічним запитом.
http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=011d5df6-768e-46e9-9f66-86a71737584d&lang=uk-UA