Текст рішення
РІШЕННЯ
№1496 -р/пк-пз від 10.02.2026 Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі – Комісія), розглянувши скаргу фізичної особи-підприємця Стриженко Галини Олексіївни (код ЄДРПОУ: 2602513189) від 30 січня 2026 № UA-2025-12-29-007999-a.a1 (надалі – Скарга) щодо порушення Замовником порядку проведення Процедури закупівлі,
ВСТАНОВИЛА:
Надалі за текстом вказаного рішення терміни та визначення:
- Закон України "Про публічні закупівлі" – Закон;
- Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" – Особливості;
- тендерна документація – Документація;
- тендерна пропозиція – Пропозиція.
Скаржник повідомляє про порушення Замовником порядку проведення Процедури закупівлі та просить, зокрема, зобов'язати Замовника скасувати рішення про відміну Процедури закупівлі.
Рішенням Комісії від 03.02.2026 № 1145-р/пк-пз Скарга була прийнята до розгляду.
Замовник шляхом розміщення листа на веб-порталі Уповноваженого органу надав пояснення по суті Скарги.
У ході розгляду Скарги, інформації, одержаної за Скаргою та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель, встановлено наступне.
Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, свої Пропозиції для участі в Процедурі закупівлі надали наступні учасники:
1) Скаржник 2) фізична особа-підприємець
РОГАШЕВСЬКИЙ МИРОСЛАВ ЕДУАРДОВИЧ
(надалі – ФОП РОГАШЕВСЬКИЙ М.Е.) Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, розкриття Пропозицій відбулось 06.01.2026.
Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, статус Пропозиції Скаржника – "рішення очікується".
Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовником 28.01.2026 прийнято рішення про відміну Процедури закупівлі.
Скаржник не погоджується з рішенням Замовника щодо відміни Процедури закупівлі, виходячи з наступного.
Скаржник зазначає, що, по-перше, частина 10 статті 29 Закону не визначає строків прийняття рішення про продовження строку розгляду Пропозиції учасника, зокрема, що таке рішення має бути прийнято саме до закінчення строку розгляду, обчисленого в 5 робочих днів. Цією нормою визначено лише строк оприлюднення такого рішення. Як вже визначено вище на даний момент ще наявні строкові межі для розгляду моє пропозиції до 20 робочих днів.
По-друге, висновком Офісу від 27.01.2026 чітко визначено зобов'язання здійснення заходів щодо продовження розгляду Пропозиції. Тобто орган фінансового контролю вбачав відсутність перешкод для прийняття такого рішення на поточному етапі Процедури закупівлі. По факту обставини неможливості усунення такого порушення дійсно відсутні.
Зокрема за технічної реалізації електронної системи в Замовника наявна технічна можливість як щодо оприлюднення повідомлення про продовження розгляду, так і щодо оприлюднення рішення за результатом розгляду Пропозиції.
По-третє, відповідно до підпункту 2 пункту 50 Особливостей Замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.
На думку Скаржника, неприйняття рішення про продовження строку розгляду Пропозиції саме після закінчення строку розгляду, обчисленого в 5 робочих днів, законодавства у сфері публічних закупівель, яке неможливо усунути. Крім того для цілей підпункту 2 пункту 50 Особливостей відсутнє інше порушення, через яке і пропущено строк розгляду Пропозиції.
Скаржник також додає, що причини відміни не є такими, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель не внаслідок дій/бездіяльності Замовника. Тобто конкретно вбачається бездіяльність Замовника в цій частині, що найбільш спостерігається виходячи з відповіді Замовника на запит Офісу від 20.01.2026.
Таким чином, на думку Скаржника, у Замовника наявна цілком обгрунтована та законодавчо підкріплена можливість продовження строку розгляду Пропозиції до 20 робочих днів, зокрема враховуючи обставини, що по факту не закінчено строк розгляду, який можна обчислити в 20 робочих днів, та зупинення строку розгляду Пропозиції у відповідності до абзацу 5 пункту 67 Особливостей у зв'язку з поданням цієї Скарги.
Враховуючи викладене Замовник неправомірно здійснив відміну Процедури закупівлі.
Замовник, посилаючись на частину 10 статті 29 Закону та пункт 41 Особливостей, зазначає, що щодо Процедури закупівлі органом державного фінансового контролю було оприлюднено рішення про початок моніторингу, результати якого оприлюднено 27 січня 2026. Крім того, у зв'язку через значну завантаженність і постійні повітряні тривоги та часті відключення електроенергіїї було допущено порушення щодо строку розгляду Пропозиції учасника, а також не було складено протоколу щодо подовження строку розгляду тендерної пропозиції учасника. У Замовника відсутні протокольні рішення щодо даної закупівлі.
Отже, продовження строку розгляду Пропозиції — це законна можливість, яка дає змогу Замовнику забезпечити всебічну та якісну перевірку інформації та поданих документів. Проте важливо дотримуватися процедурної дисципліни - рішення має бути обґрунтованим, оформленим належним чином і вчасно оприлюдненим в електронній системі закупівель. Це важливий інструмент, що дозволяє адаптуватися до реалій складних закупівель, особливо у нинішніх умовах.
Таким чином, зі спливом термінів, щодо прийняття рішення (які не були прийняті) про продовження розгляду Пропозиції учасника (не були оформлені належним чином згідно законодавства) та неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель.
Зазначені порушення на цьому етапі закупівлі неможливо усунути чи виправити.
Замовник, посилаючись на підпункт 2 пункту 50 Особливостей, зазначає, що враховуючи викладене, закупівля підлягає відміні.
У ході розгляду зазначеного питання встановлено наступне.
Відповідно до пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі:
1) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг;
2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень;
3) скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг;
4) коли здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили.
5) подання для участі у відкритих торгах, передбачених абзацом другим пункту 25 цих особливостей, менше двох тендерних пропозицій.
У разі відміни відкритих торгів замовник протягом одного робочого дня з дати прийняття відповідного рішення зазначає в електронній системі закупівель підстави прийняття такого рішення.
Відповідно до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, причина відміни - неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель.
Коментар щодо відміни: "Таким чином, зі спливом усіх термінів, щодо прийняття рішення про продовження розгляду тендерної пропозиції Учасника та неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель. Зазначені порушення на цьому етапі Закупівлі неможливо усунути чи виправити. Відповідно підпункту 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних зак".
Також Замовником на веб-порталі Уповноваженого органу розміщено протокольне рішення (протокол) № 1 уповноваженої особи ПрАТ "Харківенергозбут", відповідно до якого, зокрема, зазначено наступне:
"…Під час проведення Закупівлі встановлено такі порушення: "Відповідно пункту 41 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів Україні від 12.10.2022 року №1178 (далі – Особливості), розгляд та оцінка тендерних пропозицій здійснюються відповідно до статті 29 Закону (положення частин другої, дванадцятої, шістнадцятої, абзаців другого і третього частини п’ятнадцятої статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 43 Особливостей.
Поряд з цим, відповідно частини 10 статті 29 Закону, строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
Згідно Протоколу розкриття тендерних пропозицій за вказаною процедурою, дата та час розкриття тендерної пропозиції: 06 січня 2026 16:11.
Станом на дату початку моніторингу рішення Замовника про розгляд та оцінку тендерної пропозиції СПД ФО Стриженко Г.О. чи повідомлення про продовження строку розгляду тендерної пропозиції СПД ФО Стриженко Г.О. не опубліковано." Отже, продовження строку розгляду тендерної пропозиції — це законна можливість, яка дає змогу замовнику забезпечити всебічну та якісну перевірку інформації та поданих документів. Проте важливо дотримуватися процедурної дисципліни: рішення має бути обґрунтованим, оформленим належним чином і вчасно оприлюдненим в електронній системі закупівель. Це важливий інструмент, що дозволяє адаптуватися до реалій складних закупівель, особливо у нинішніх умовах.
Таким чином, зі спливом усіх термінів, щодо прийняття рішення про продовження розгляду тендерної пропозиції Учасника та неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель.
Зазначені порушення на цьому етапі Закупівлі неможливо усунути чи виправити.
Відповідно підпункту 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень;
Враховуючи викладене, Закупівля підлягає відміні".
Крім того, відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, оприлюднено висновок про результати моніторингу процедури закупівлі № UA2025-12-29-007999-a, відповідно до якого зазначено, зокрема:
ІІ. Констатуюча частина 1. Дата закінчення моніторингу процедури закупівлі та інформація про результати моніторингу процедури закупівлі в розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Згідно Протоколу розкриття тендерних пропозицій за вказаною процедурою, дата та час розкриття тендерної пропозиції: 06 січня 2026 16:11.
Станом на дату початку моніторингу рішення Замовника про розгляд та оцінку тендерної пропозиції СПД ФО Стриженко Галини Олексіївни чи повідомлення про продовження строку розгляду тендерної пропозиції СПД ФО Стриженко Галини Олексіївни не опубліковано.
Керуючись частиною п’ятою статті 8 Закону під час здійснення моніторингу процедури закупівлі Північно-східний офіс Держаудитслужби від 20 січня 2026 року звернувся через електронну систему закупівель до Замовника за поясненням з метою отримання інформації, стосовно вищевикладеного. Замовник оприлюднив пояснення від 21 січня 2026 року зокрема наступного змісту: "У зв'язку через значну завантаженність і постійні повітряні тривоги та часті відключення електроенергіїї було допущено порушення щодо строку розгляду тендерної пропозиції учасника, а також не було складено протоколу щодо подовження строку розгляду тендерної пропозиції учасника. В Замовника відсутні протокольні рішення щодо до даної закупівлі.". Проте, надане пояснення не спростовує порушення Замовником порядку розгляду тендерних пропозицій, встановленого статтею 29 Закону та пунктом 41 Особливостей.
2. Висновок про наявність (із зазначенням переліку статей, пунктів нормативноправових актів, що були порушені) або відсутність порушення (порушень) законодавства:
За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції учасника СПД ФО Стриженко Галини Олексіївни встановлено порушення вимог статті 29 Закону та пункту 41 Особливостей. За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостей, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі – порушень не установлено.
3. Зобов'язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель (у разі наявності таких порушень):
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" та статтею 8 Закону України "Про публічні закупівлі", Північно – східний офіс Держаудитслужби зобов’язує продовжити термін оцінки та розгляду тендерних пропозицій, розглянути відповідно до вимог статті 29 Закону та пункту 41 Особливостей тендерну пропозицію/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, а у разі неможливості - вжити заходи відповідно до пункту 50 Особливостей, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Відповідно до пункту 41 Особливостей розгляд та оцінка тендерних пропозицій здійснюються відповідно до статті 29 Закону (положення частин другої, дванадцятої, шістнадцятої, абзаців другого і третього частини п’ятнадцятої статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 43 цих особливостей.
Відповідно до частини десятої статті 29 Закону строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
Замовник не довів правомірність відміни Процедури закупівлі та те, що причини відміни є такими, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель не внаслідок дій/бездіяльності Замовника.
Враховуючи наведене, Замовник не довів правомірність відміни Процедури закупівлі з наведених вище підстав.
Враховуючи інформацію, наведену в мотивувальній частині рішення, Замовник неправомірно відмінив тендер з наведених підстав.
Неправомірно відмінивши тендер, Замовник порушив вимоги пункту 50 Особливостей.
Відповідно до пункту 55 Особливостей оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону з урахуванням цих особливостей.
Відповідно до частини вісімнадцятої статті 18 Закону за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення:
1) про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом);
2) про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.
Враховуючи викладене, права та законні інтереси Скаржника можуть бути захищені шляхом зобов’язання Замовника скасувати рішення про відміну тендеру.
Орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель, виходячи з положень частини шістнадцятої статті 18 Закону.
Враховуючи наведену вище інформацію, наявні підстави для задоволення Скарги частково.
Враховуючи викладене, керуючись статтею 18 Закону України "Про публічні закупівлі" та Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель
ПОСТАНОВИЛА:
Зобов'язати ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХАРКІВЕНЕРГОЗБУТ" (код ЄДРПОУ: 42206328) скасувати рішення про відміну процедури закупівлі — "(Послуги з технічної підтримки автоматизованої системи бухгалтерського та кадрового обліку Замовника (далі – АСБКО) для забезпечення її щоденного цілодобового функціонування та доступу до неї користувачів відповідно до наданих прав (підтримка програмних комплексів "Зарплата та управління персоналом" та "Управління торговим підприємством"), згідно коду ДК 021:2015 – 72260000-5 - Послуги, пов’язані з програмним забезпеченням)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2025-12-29-007999-a.
Рішення може бути оскаржене до суду у встановлений Законом строк.
Голова Комісії Євгеній БЄГАЛОВ Члени Комісії Інна РОМАНЕНКО Сергій БУРЗАК
Скарга
Скарга щодо виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Щодо неправомірної відміни процедури закупівлі · Відміна закупівлі
Вимога: Скасувати інші рішення. 1. Прийняти скаргу до розгляду. 2. Визнати Рішення про відміну неправомірним, тобто прийнятим з порушенням законодавства у сфері публічних закупівель. 3. Зобов’язати Замовника скасувати Рішення про відміну.
24.11.2025 Приватне акціонерне товариство «ХАРКІВЕНЕРГОЗБУТ» (далі – Замовник) оголосило процедуру закупівлі відкриті торги (з врахуванням Особливостей) в електронній системі закупівель за предметом закупівлі: послуги з технічної підтримки автоматизованої системи бухгалтерського та кадрового обліку Замовника (далі – АСБКО) для забезпечення її щоденного цілодобового функціонування та доступу до неї користувачів відповідно до наданих прав (підтримка програмних комплексів «Зарплата та управління персоналом» та «Управління торговим підприємством»), згідно коду ДК 021:2015 – 72260000-5 - Послуги, пов’язані з програмним забезпеченням, (далі – Процедура закупівлі).
Процедура закупівлі здійснюється відповідно до тендерної документації затвердженої рішенням уповноваженої особи Замовника від 29.12.2025 № 3 (далі – Тендерна документація), Закону 922, Особливостей та інших нормативно правових актів, передбачених Тендерною документацією.
Я, фізична особа – підприємець Стриженко Галина Олексіївна, у відповідності до виду своєї діяльності та досвіду надання послуг, що відповідають предмету закупівлі, взяла участь в Процедурі закупівлі та подала тендерну пропозицію через електронну систему закупівель до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Відповідно до пункту 39 Особливостей розкриття тендерних пропозицій здійснюється відповідно до статті 28 Закону 922 (положення абзацу 3 частини 1 та абзацу 2 частини 2 статті 28 Закону 922 не застосовуються).
Згідно з абзацом 2 частини 1 статті 28 Закону 922 розкриття тендерних пропозицій/пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям/умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, а також з інформацією та документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель одразу після завершення електронного аукціону.
Розкриття тендерних пропозицій учасників відбулось 06.01.2026.
За реєстром отриманих тендерних пропозицій участь в закупівлі взяло участь 2 учасника:
- Я з остаточною ціновою пропозицією в сумі 957 777,00 грн;
- Фізична особа – підприємець Рогашевський Мирослав Едуардович з остаточною ціновою пропозицією в сумі 990 000,00 грн.
Пунктом 41 Особливостей передбачено, що розгляд та оцінка тендерних пропозицій здійснюються відповідно до статті 29 Закону 922 (положення частин 2, 12, 16, абзаців 2 і 3 частини 15 статті 29 Закону 922 не застосовуються) з урахуванням положень пункту 43 Особливостей.
Частиною 1 статті 29 Закону 922 визначено, що оцінка тендерних пропозицій/пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону.
Найбільш економічно вигідною пропозицією автоматично визначено мою тендерну пропозицію.
Відповідно до частини 10 статті 29 Закону 922 строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
Відтак строк розгляду моєї пропозиції, що розраховується в 5 робочих днів, повинен був закінчитись 13.01.2026. До цієї дати Замовником не прийнято жодного рішення за результатом розгляду моєї тендерної пропозиції.
Враховуючи можливість продовження строку розгляду моєї тендерної пропозиції з врахуванням припису другого речення частини 10 статті 29 Закону 922 до 20 робочих днів, останній день такого строку припадає на 03.02.2026.
В ході проведення Процедури закупівлі, а саме на етапі розгляду моєї тендерної пропозиції, в рамках положень статті 8 Закону 922 Північно-Східним офісом Державної аудиторської служби України (далі – Офіс) на підстав наказу від 19.01.2026 № 5 розпочато моніторинг Процедури закупівлі.
У запиті щодо надання пояснень від 20.01.2026 Офіс зауважив на відсутності в електронній системі закупівель повідомлення про продовження строку розгляду моєї тендерної пропозиції. У відповідь на цей запит Замовник зазначив, що через значну завантаженість і постійні повітряні тривоги та часті відключення електроенергії було допущено порушення щодо строку розгляду тендерної пропозиції учасника, а також не було складено протоколу щодо подовження строку розгляду тендерної пропозиції учасника. В Замовника відсутні протокольні рішення до Процедури закупівлі.
За результатом проведення моніторингу Процедури закупівлі Офісом складено висновок від 27.01.2026, у якому визначено порушення вимог статті 29 Закону 922 та пункту 41 Особливостей, а саме в частині непродовження строку розгляду моєї тендерної пропозиції. У підсумку за висновком від 27.01.2026 Офіс зобов’язав Замовника продовжити термін оцінки та розгляду тендерних пропозицій, розглянути відповідно до вимог статті 29 Закону 922 та пункту 41 Особливостей мою тендерну пропозицію, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, а у разі неможливості - вжити заходи відповідно до пункту 50 Особливостей.
Рішенням уповноваженої особи Замовника, висвітленого зокрема в протоколі щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 28.01.2026 № 1, (далі – Рішення про відміну), що оприлюднено 28.01.2026, Процедуру закупівлі відмінено.
В електронній системі закупівель Замовник визначив причину відміни Процедури закупівлі – неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель, а також оприлюднив коментар щодо відміни:
«Таким чином, зі спливом усіх термінів, щодо прийняття рішення про продовження розгляду тендерної пропозиції Учасника та неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель. Зазначені порушення на цьому етапі Закупівлі неможливо усунути чи виправити. Відповідно підпункту 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель».
Вважаю Рішення про відміну безпідставним, неправомірним та прийнятим з порушенням законодавства у сфері публічних закупівель з огляду на наступні фактори.
В Рішенні про відміну замовник наголосив, що механізм продовження строку розгляду пропозиції цілком передбачений законодавством. Рішення про продовження має бути обґрунтованим та вчасно оприлюдненим.
На переконання Замовника усі терміни, щодо прийняття рішення про продовження розгляду тендерної пропозиції, сплили і виникла обставина неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель.
Проте таке твердження є абсурдним.
По-перше: частина 10 статті 29 Закону 922 не визначає строків прийняття рішення про продовження строку розгляду тендерної пропозиції учасника, зокрема, що таке рішення має бути прийнято саме до закінчення строку розгляду, обчисленого в 5 робочих днів. Цією нормою визначено лише строк оприлюднення такого рішення.
Як вже визначено вище на даний момент ще наявні строкові межі для розгляду моє пропозиції до 20 робочих днів.
По-друге: висновком Офісу від 27.01.2026 чітко визначено зобов’язання здійснення заходів щодо продовження розгляду моєї пропозиції. Тобто орган фінансового контролю вбачав відсутність перешкод для прийняття такого рішення на поточному етапі Процедури закупівлі.
По факту обставини неможливості усунення такого порушення дійсно відсутні. Зокрема за технічної реалізації електронної системи в Замовника наявна технічна можливість як щодо оприлюднення повідомлення про продовження розгляду, так і щодо оприлюднення рішення за результатом розгляду моєї пропозиції.
По-третє: відповідно до підпункту 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.
Неприйняття рішення про продовження строку розгляду тендерної пропозиції саме після закінчення строку розгляду, обчисленого в 5 робочих днів, не є порушенням законодавства у сфері публічних закупівель, яке неможливо усунути. Крім того для цілей підпункту 2 пункту 50 Особливостей відсутнє інше порушення, через яке і пропущено строк розгляду моєї пропозиції.
Варто також зазначити, що причини відміни не є такими, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель не внаслідок дій/бездіяльності Замовника.
Тобто конкретно вбачається бездіяльність Замовника в цій частині, що найбільш спостерігається виходячи з відповіді Замовника на запит Офісу від 20.01.2026.
Схожа позиція викладена в рішенні Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 23.06.2025 № 9913-р/пк-пз.
Таким чином у Замовника наявна цілком обґрунтована та законодавчо підкріплена можливість продовження строку розгляду моєї тендерної пропозиції до 20 робочих днів, зокрема враховуючи обставини, що по факту не закінчено строк розгляду, який можна обчислити в 20 робочих днів, та зупинення строку розгляду пропозиції у відповідності до абзацу 5 пункту 67 Особливостей у зв’язку з поданням цієї скарги.
Враховуючи викладене Замовник неправомірно здійснив відміну Процедури закупівлі.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону 922 закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Оскільки Процедуру закупівлі відмінено неправомірно та безпідставно, Рішення про відміну порушує мої право та законні інтереси на: участь в торгах, зокрема чесних та прозорих, здійснених за принципами закупівель, в тому числі недискримінації та рівного ставлення до учасників; об’єктивний та неупереджений розгляд тендерної пропозиції учасників Процедури закупівлі; добросовісну конкуренцію; правомірне ведення своєї діяльності; перемогу в Процедурі закупівлі.
Враховуючи викладене Рішення про відміну підлягає скасуванню, оскільки прийняте з порушенням законодавства у сфері публічних закупівель. Захист моїх прав можливий за допомогою подання цієї скарги до органу оскарження.
Згідно з частини 6 статті 10 Закону 922 доступ до інформації, оприлюдненої в електронній системі закупівель, є безоплатним та вільним. Інформація про закупівлю, визначена цим Законом, розміщується в електронній системі закупівель безоплатно через авторизовані електронні майданчики. Інформація про закупівлі, зазначена у частині першій цієї статті, оприлюднюється відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», у тому числі у формі відкритих даних. В електронній системі закупівлі, крім інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, може оприлюднюватися інша інформація.